Ви є тут

Підвищення функціональної ефективності композитних виробів авіакосмічної техніки


Номер роботи - M 3 НАГОРОДЖЕНА

Представлено державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля

Автор: Карпікова О.О.,к.т.н.,  Головченко Я.О.

Метою роботи є вирішення актуальної проблеми розробки концептуальних конструктивно-технологічних рішень для підвищення функціональної ефективності композитних виробів авіаційної та ракетно-космічної техніки, що полягає у розробці методології коригування математичних моделей властивостей стільникових конструкцій, технології підвищення рівня і стабільності характеристик міцності обшивок стільникових конструкцій при скороченні тривалості процесу їх полімеризації, а також методу раціонального проектування і вибору конструктивно-силових схем виробів авіакосмічної техніки.

Розроблено і впроваджено технологічні способи корекції фізико-механічних характеристик стільникових заповнювачів, оптимізовану технологію формування композитних обшивок та їх подальшого склеювання зі стільниковим заповнювачем, що гарантує якість одержуваного матеріалу й дозволяє скоротити цикл термообробки, рекомендації щодо формування раціональних конструктивно-силових схем композитних виробів, застосування яких показано на прикладі найбільш поширених агрегатів транспортних літаків: дверей, рампи і трапа вантажного люка.

Вперше розроблено метод цілеспрямованого коригування фізико-механічних характеристик, що забезпечує створення стільникового заповнювача з підвищеними функціональними властивостями, запропоновано концептуальний підхід та розроблено метод вдосконалення технології формування обшивок стільникових конструкцій, а також запропоновано метод раціонального проектування і способи захисту композитних виробів під час їх експлуатації, реалізацію чого продемонстровано на прикладі композитного трапа транспортного літака.

За рахунок впровадження основних результатів роботи на підприємствах авіакосмічної галузі України: ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» та ДП «Антонов» поверхнева маса виробів авіакосмічної техніки була знижена в 1,5-2 рази, суттєво зменшені витрати на виготовлення композитних деталей, а в процесі експлуатації підтверджено підвищення функціональних властивостей виробів.

 

Кількість публікацій: 64, в т.ч. за темою роботи 38 -  монографія, 17 статей, 20 тез доповідей.