Про головне

 • 24 вересня, 2020

  Роботи, які беруть участь у конкурсі зі здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки 2020 року, надсилаються до відповідних визначених організацій для проведення широкого громадського обговорення на засіданнях вчених рад (з 01 жовтня по 10 листопада 2020 року).

  графік проведення

  Секретаріат Комітету звертається до наукових установ, науково-технічних організацій, підприємств, закладів вищої освіти, вчених та фахівців, широкої громадськості з проханням узяти участь у обговоренні робіт, які беруть участь у конкурсі на здобуття премій, і повідомити свою думку щодо їх змісту та складу колективів виконавців.

  Відгуки, пропозиції та зауваження просимо надсилати за адресою: 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки.

  Ваші коментарі можна залишити на відповідних сторінках вебсайту Комітету.

 • 24 вересня, 2020

  Завершено перший етап розгляду робіт, які висунуто для участі у конкурсі зі здобуття Державних премій України  в галузі науки і техніки 2020 року.

  Рішенням пленуму Комітету до участі у конкурсі допущено 19 робіт.

 • 15 вересня, 2020

  Засідання пленуму Комітету з порядком денним "Відбір робіт для участі у конкурсі зі здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки 2020 року" відбудеться 24 вересня 2020 року о 15 годині в Інституті електрозварювання імені Є.О.Патона НАН України з дотриманням діючих санітарно-епідеміологічних обмежень.

  У разі неможливості бути наживо кожен член Комітету може прийняти участь у обговоренні online за допомогою відеоконференцзв'язку Google Мeet.

  Запрошуємо членів Комітету взяти участь у засіданні, яке відбудеться в Інституті електрозварювання імені Є.О.Патона НАН України (4 корпус, велика конференц-зала) за адресою: м.Київ, вул. Казимира Малевича, 11.

 • 07 вересня, 2020

  Завершено перший етап розгляду робіт, які висунуто для участі у конкурсі зі здобуття премій Президента України для молодих вчених 2020 року.


  Рішенням президії Комітету до участі у конкурсі зі здобуття премій Президента України для молодих вчених 2020 року допущено 46 робіт.


  Комітет звертається до наукових та науково-технічних організацій, наукових установ, підприємств, вищих навчальних закладів, учених та спеціалістів, широкої громадськості з проханням узяти участь у обговоренні робіт молодих вчених і повідомити свою думку щодо їх змісту та складу колективів претендентів.

 • 26 серпня, 2020

  Повідомляємо, що з 1 по 10 вересня 2020 року відбудуться засідання спеціалізованих секцій Комітету з порядком денним "Відбір робіт для участі у конкурсі зі здобуття премій Президента України для молодих вчених 2020 року" та "Відбір робіт для участі у конкурсі зі здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки 2020 року".

  З необхідністю дотримання діючих санітарно-епідеміологічних обмежень  засідання відбудуться в приміщенні Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона НАН України (4 корпус) за адресою: м. Київ,  вул. Казимира Малевича, 11 (10 поверх, зала засідань Вченої ради). Членам секцій, які не будуть присутні на засіданні, буде  надано можливість приєднатися до обговорення online за допомогою відеоконференцзв'язку Zoom. Для цього необхідно завчасно повідомити Секретаріат Комітету. Запрошення на відеоконференцію буде надіслано на електронну пошту.

  Запрошуємо членів спеціалізованих секцій Комітету взяти участь у обговоренні представлених робіт.

  розклад проведення засідань

   

 • 20 серпня, 2020

  З глибоким сумом повідомляємо, що19 серпня 2020 року  пішов з життя  засновник та  беззмінний Голова Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки  Борис Євгенович ПАТОН   – видатний учений, організатор науки, перший Герой України, президент Національної академії наук України.

  Фундаментальні дослідження Бориса Євгеновича Патона щодо взаємодії зварювальних джерел нагрівання з розплавленим металом заклали основу для створення нової галузі металургії – спеціальної електрометалургії. Під його керівництвом створено принципово новий спосіб зварювання – електрошлаковий. Першим почав і розвинув дослідження з використання зварювальних процесів в космічній технології, виконаних космонавтами при орбітальних польотах кораблів і в умовах відкритого космосу. Борис Євгенович  був  головним ініціатором  та ідеологом створення та впровадження унікальної технології зварювання живих тканин, яка дозволяє здійснювати відновлення фізіологічних функцій ушкоджених органів.

  Борис Євгенович ПАТОН  змінював цю епоху. Цілеспрямовано, наполегливо, вимогливо і завжди – самовіддано,  ділом утверджуючи незворотність обраного курсу і вселяючи віру в те, що Україна є державою інтелекту та наукового пошуку.  

  Понад 50 років був Головою  Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки,  і завжди невпинно піклувався про авторитет і престиж  наукової праці, підтримуючи  на загальнодержавному рівні вчених і фахівців за значний внесок у розвиток науки і техніки, відбираючи найкращі роботи, які стали гордістю України.

  Сумуємо  і висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

  Світла пам’ять про Бориса Євгенович в наших серцях, його людські й наукові чесноти — взірець для всіх нас і настанова для прийдешніх поколінь.