Ви є тут

Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття


Номер роботи - P 3 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Київським національним університетом технологій та дизайну

 

Автори: Щербань В.Ю., д.т.н., Піпа Б.Ф., д.т.н., Чабан В.В., д.т.н., Щербань Ю.Ю., д.т.н., Каплун В.В., д.т.н., Здоренко В.Г., д.т.н.,  Червонюк О.К., Чубукова О.Ю., д.е.н.

 

Метою роботи є підвищення продуктивності технологічного устаткування та якості випускаємої продукції, експортних можливостей та зменшення імпортозалежності в товарах текстильної, швейної та взуттєвої галузей.

Сформовано базові концептуальні засади зі створення нових енергоефективних технологій, які дозволили підвищити надійність роботи текстильного, швейного та взуттєвого комплексів України, збільшити випуск матеріалів та виробів з вітчизняної сировини при зростанні продуктивності та якості.

Теоретично обґрунтовано, розроблено і впроваджено нові, оригінальні технологічні процеси формування текстилю, як побутового так і технічного призначення (для прокладання труб газо- та нафтогонів з заводським ізоляційним покриттям, для виготовлення фільтрів для вугольної та цукрової промисловості), конструкцій механізмів швейних, в’язальних та ткацьких машин їх робочих органів (в'язальних голок, клинів і платин) на основі оптимізації (мінімізації) їх геометричних розмірів та виключення виникання технологічних дефектів (поперечна смугастість, посадка матеріалу при зшиванні текстилю та шкіри), розширення технологічних можливостей за рахунок використання різноманітної сировини, приводів та пристроїв зниження динамічних навантажень, автоматизованих комплексів для розкрою натуральної та штучної шкіри для виготовлення елементів взуття з мінімізацією відходів, пристроїв контролю теплового стану електрообладнання та систем автономного електроживлення.

На замовлення Командування Сухопутних Військ України, спільно з Національною академією сухопутних військ України ім. гетьмана Петра Сагайдачного створено текстильні матеріали перспективного бойового екіпірування військовослужбовців сухопутних військ Збройних Сил України.

Загальна економічна ефективність впровадження ресурсоощадних технологій виробництва на 140 підприємствах і фірмах становить понад 2,65 млрд.грн.

 

Кількість публікацій: 47 монографій, 50 підручників та навчальних посібників, Енциклопедія швейного виробництва, 983 статті. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 558 (згідно з базою даних Google Scholar), h-індекс = 18. Отримано 47 патентів України на винахід, 45 деклараційних патентів на винахід, 3 патенти Росії та міжнародний патент. За даною тематикою захищено 19 докторських і 48 кандидатських дисертації.

 

Громадське обговорення роботи відбулося 14 вересня  2017 року о 12.00 на засіданні Вченої ради Хмельницького національного університету за адресою: м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11.
Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті  Комітету.