Ви є тут

Приладовий комплекс стабілізатора озброєння легкої броньованої техніки


Номер роботи - P 5 НАГОРОДЖЕНА

Представлено публічним акціонерним товариством "Науково-виробниче об’єднання "Київський завод автоматики імені Г.І.Петровського".

Автори: Маляров С.П., Цірук В.Г., Таланчук П.М., Безвесільна О.М., Клименко О.І., Пономаренко А.І., Ільченко М.В.

Приладові комплекси стабілізаторів (КС) озброєння призначені для автоматичного наведення блока озброєння у горизонтальній і вертикальній площинах при стрільбі по наземних і повітряних цілях, які швидко маневрують, та на знижених швидкостях при стрільбі.

Уперше в Україні створено повний цикл розробки, випробування, серійного виробництва комплексу наведення та стабілізації озброєння, що дозволило розв’язати актуальну проблему підвищення боєготовності. За тактичними характеристиками розроблений та впроваджений новий КС значно розширює бойові можливості легкої броньованої техніки за рахунок більш точного наведення і стабілізації на ціль, полегшує можливості екіпажу з управління баштою, а також не вимагає перенаведення на ту ж ціль після пострілу. Використано компоненти та вузли, виготовлені в Україні, мінімізовано закордонні постачання.

Забезпечено переваги перед закордонними аналогами – більшу у 2 рази точність та меншу у 2,5 рази вартість, досягнуто високий коефіцієнт корисної дії системи, який становить 67%. Розроблено і впроваджено в Україні та за кордоном 250 нових комплексів, в т.ч. в зоні АТО у складі БТР-4 понад 100 нових комплексів стабілізаторів озброєння

.Кількість публікацій: 7 монографій, 9 підручників, 285 статей (65 - у міжнародних виданнях). Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 118 (згідно з базою даних Google Scholar), h-індекс = 11. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 17 патентами. За даною тематикою захищено 6 докторських та 12 кандидатських дисертацій.

 

Громадське обговорення роботи відбулося 29 листопада 2016 року о 10.00 на засіданні Вченої ради Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України за адресою: м. Київ, проспект Повітрофлотський, 28 (зала засідань).

Матеріали громадського обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.