Ви є тут

Наукові, технологічні, організаційні та впроваджувальні основи створення нового приладового комплексу стабілізатора озброєння легких броньованих машин


Номер роботи - P 15 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

Представлено публічним акціонерним товариством "Науково-виробниче об'єднання "Київський завод автоматики імені Г.І.Петровського".

Автори: Безвесільна О.М., Квасніков В.П., Клименко О.І., Маляров С.П., Пономаренко А.І., Сібрук Л.В., Цірук В.Г., Чіковані В.В.

Авторами розроблено стабілізатор озброєння, призначений для автоматичного наведення блока озброєння у горизонтальній і вертикальній площинах при стрільбі по наземних і повітряних цілях, які швидко маневрують, та на знижених швидкостях при стрільбі ПТУРС, а також при взаємодії із системою керування вогнем.

Уперше в Україні створено повний цикл розробки, випробування, серійного виробництва комплексу наведення та стабілізації озброєння, що дозволило державі розв’язати актуальну проблему підвищення боєготовності . Розроблено принципово новий спосіб підвищення точності і надійності стабілізаторів озброєння, який не має аналогів у світі. За тактичними характеристиками стабілізатор значно розширює бойові можливості легкої бронетехніки за рахунок більш точного наведення і стабілізації на ціль, полегшує можливість екіпажу по управлінню баштою. Розроблено технології проектування і виробництва стабілізаторів озброєння для легко броньованої техніки, у тому числі  принципи організаційно-технологічного проектування експлуатаційною надійністю систем наведення. 

Освоєно нові технології виробництва електронної апаратури на основі найсучасніших високопродуктивних програмованих процесорів, що є базовими для створення нових класів систем наведення, які дозволяють суттєво покращити точність, керованість та інтелектуальність системи наведення та стабілізації озброєння.

Впроваджено для використання в зоні АТО у складі БТР-4 понад 100 нових комплексів стабілізаторів озброєння. Розроблено і впроваджено в Україні та закордоном 250 нових комплексів..

Кількість публікацій: 24 монографії, 12 підручників, 270 статей (22 - у міжнародних виданнях) наукових журналах. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 315 (згідно з базою даних Scopus), h – індекс = 5. Новизна та конкурентоспроможність технічних рішень захищені 29 авторськими свідоцтвами і патентами. За даною тематикою захищено 10 докторських та 24 кандидатських дисертацій.

Громадське обговорення роботи відбулося 13 жовтня 2015 року об 11.00 годині на засіданні науково-технічної ради Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України за адресою: Повітрофлотський проспект, 28, м. Київ.

 Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.