Ви є тут

Цикл наукових праць "Мініінвазивні хірургічні втручання при захворюваннях печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози"


Номер роботи - P 28 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Державною устновою "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова" НАМН України.

 

Автори: Огородник П.В., Литвиненко О.М., Скумс А.В., Хомяк І.В., Мошківський Г.Ю., Копчак К.В., Шудрак А.А., Каштальян М.А.

Авторами запропоновано і реалізовано комплексний підхід до покращення результатів лікування хворих з патологією печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози за рахунок розробки та впровадження нових малотравматичних методик лікування даної категорії хворих.

 Розроблені методики дозволяють уникати складних абдомінальних оперативних втручань, які супроводжуються виконанням травматичного лапаротомного доступу, загальної анестезії, вимагають тривалої післяопераційної реабілітації, коштовної медикаментозної підтримки.

Розроблено і впроваджено ефективні ендоскопічні лапароскопічні методики лікування хворих з псевдокістами підшлункової залози, через шкірні пункційні, дренуючі та абляційні методики, лапароскопічні резекційні втручання при доброякісних та злоякісних пухлинах підшлункової залози та печінки, які дозволили знизити рівні інтраопераційної крововтрати, тривалості оперативного втручання, тривалості післяопераційного перебування хворого в стаціонарі.

Кількість публікацій: 513, в т.ч. в 10 монографій. Отримано 35 патентів. За даною тематикою захищено 8 докторських та 4 кандидатських дисертацій.

Громадське обговорення роботи відбулося 12 жовтня 2015 року о 13.00 годині на засіданні Вченої ради Інституту загальної та невідкладної хірургії НАМН України   в залі засідань за адресою: в’їзд Балакірєва, 1, м. Харків.

Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.