Ви є тут

Технологічне забезпечення високопродуктивної якісної лезової обробки виробів із важкооброблюваних конструкційних сталей інноваційними інструментами з надтвердих композитів


Номер роботи - M 5 ПОДАНА

Представлено Інститутом надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля Національної академії наук України

Автори:
1. ЧУМАК Анатолій Олександрович – кандидат технічних наук, науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України;
2. КОВАЛЕНКО Яна Павлівна – аспірантка Державного університету "Житомирська політехніка" МОН України

Метою роботи є створення сучасних високоефективних різальних інструментів із полікристалічних надтвердих матеріалів на основі кубічного нітриду бору за рахунок формування робочих поверхонь різальних інструментів та зміною умов контактної взаємодії інструменту з оброблюваним матеріалом для високошвидкісної обробки важкооброблюваних металів та сплавів.

Розроблено сучасні високоефективні різальні інструменти із полікристалічного кубічного нітриду бору(ПКНБ) та  додаткові методи фінішної обробки інструментів із ПКНБ груп ВН та BL в залежності від умов експлуатації. Визначено силові закономірності процесу різання та закономірності на стійкість інструментами із ПКНБ груп ВН та BL. Досліджено працездатність інструментів із ПКНБ у процесах високопродуктивної обробки загартованих сталей та сплавів в тому числі в умовах динамічних навантажень.

Основний досягнутий результат полягає в тому, що модифіковані інструменти із ПКНБ групи BL дозволяють ефективно проводити чистову обробку залізовуглецевих сплавів високої твердості на високих швидкостях різання в тому числі із динамічними навантаженнями, при цьому інтенсивність зношування інструментів у 1,5–2,0 рази нижче у порівнянні із інструментами, оснащеними ПНТМ з високим вмістом cBN (95–97%).

 

Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років

ЧУМАК Анатолій: Google Scholar 22/3

КОВАЛЕНКО Яна: Google Scholar 1/1

 

Кількість публікацій: розділ у колективній монографії, 1 стаття в журналі, включених до категорії "А" (у т.ч. 1 у зарубіжному виданню) та 13 статей у журналах включених до категорії "Б", 27 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботи згідно з базою даних складає відповідно: Google Scholar – 26/4.

Коментарі