Ви є тут

Створення та впровадження в медичну практику комплексних препаратів для малооб’ємної інфузійної терапії


Номер роботи - P 30 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р30

Створення та впровадження в медичну практику комплексних препаратів для "малооб’ємної" інфузійної терапії

 

Кондрацький Б.О., Новак В.Л.,

Миндюк М.В., Гуменюк М.І.

Державна установа "Інститут патології крові та трансфузійної медицини"

В роботі проведено комплекс науково-дослідних робіт із створення групи комплексних поліфункціональних препаратів на основі багатоатомних спиртів, залужнювальних засобів та електролітів (реосорбілакт, сорбілакт, лактопротеїн з сорбітолом, ксилат, глюксил).

Лабораторно-експериментальні дослідження на тваринах показали, що препарати є непірогенними, нетоксичними і не мають кумулятивної, алергізуючої та місцевоподразнюючої дії та зберігають свої фізико-хімічні і біологічні властивості більше 2-х років. В експериментах на відповідних моделях патологічних станів у тварин доведено специфічну фармакологічну дію кожного з препаратів.

Наведено результати клінічного вивчення препаратів при різноманітних патологічних процесах, показано високу ефективність розчинів при їх використанні в комплексній інфузійній терапії хворих різного профілю.

Всі наведені препарати  зареєстровані, дозволені для медичного застосування і виробляються фармацевтичними підприємствами нашої країни.

За підсумками експериментальних та клінічних досліджень реосорбілакт позиціонується як препарат з вираженою дезінтоксикаційною, реологічною, протишоковою та залужнюючою дією, для сорбілакту характерна осмодіуретична, енергетична та стимулююча перистальтику кишечника дія, лактопротеїн з сорбітолом – білково-сольовий розчин для стартової інтенсивної терапії при невідкладних станах. Для інфузійної терапії хворих з цукровим діабетом та іншими порушеннями утилізації глюкози ефективним є ксиліт.

Значимість результатів виконаної роботи полягає у тому, що вперше в Україні (як і в країнах СНД) створено групу високоефективних комплексних інфузійних препаратів поліфункціональної дії, які до цього часу в Україні практично не застосовувалися.