Ви є тут

Зустріч Президента України з науковою молоддю

У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»  22 лютого 2018 року відбулась  зустріч Президента України  Петра  Порошенка з   обдарованою молоддю та молодими вченими.

Перед початком церемонії  молоді науковці відвідали  Державний політехнічний музей при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", якій є  одним з найбільших українських музеїв технології і найбільший університетський музей в Україні.

 

Директор музею  Писаревська Наталія Володимирівна  люб’язно розповіла про  історію університету, провела по  експозиціям музею, які охоплюють широкий спектр технологій та інженерії: радіо, телебачення, обчислювальна техніка, електроніка,  вогнепальна зброя і військовий зв’язок, авіація та космонавтика.

Молоді науковці організували виставку - презентацію  11 робіт, яким присуджено премії Президента України для молодих вчених 2017 року. 

За поданням Комітету з Державних премій України Указом №458 від 29 грудня 2017 року  присуджено 40 премій Президента України для молодих вчених.

Глава держави поділився враженнями після огляду виставки, де представлені наукові проекти. За його словами, розробки свідчать про дуже важливу річ – наші вчені не лише опанували сучасні технології, сучасні прилади, а створюють та вдосконалюють ці підходи та пропонують нові підходи для вирішення проблем у  різних сферах.

Наприклад, у медицині – сучасні фармакологічні препарати для лікування інсультів, інфарктів, ішемічної хвороби серця.

Президент зауважив, що на виставці проектів представлені дві розробки щодо роботи безпілотних літальних апаратів. «Мені приємно, що ми одразу ж з паном ректором знайшли пропозиції і я доручу нашій оборонній промисловості (здійснити заходи – ред.) для того, щоб скоротити відстань від вашої розробки, випробувань, постановки на виробництво і постановки на озброєння. Бо для мене ваші розробки, в першу чергу, можуть врятувати життя людей, життя наших хлопців, які зараз боронять Україну на фронті», - підкреслив Президент.

 

За словами Президента інтелектуальний світ відкритий для української молоді. Він зауважив, що для цього докладали зусилля і Президент, і Уряд, і Міністерство. Президент нагадав, що, зокрема, у 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

«Моя порада – просто зараз світ відкритий для вас. Звичайно, що треба знати мову українську та англійську, треба знати мови і національних меншин», - звернувся Петро Порошенко до молодих вчених.

Поділитися: