Ви є тут

Складнооксидні сполуки лужних та полівалентних металів як основа новітніх матеріалів для оптоелектронного та біомедичного застосування


Номер роботи - M 1 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

Представлено Київським національним університетом імені Тараса Шевченка

Автори:
1. СТРУТИНСЬКА Наталія Юріївна – доктор хімічних наук, доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
2. ТЕРЕБІЛЕНКО Катерина Володимирівна – доктор хімічних наук, доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою роботи є розробка наукових засад для створення сучасних функціональних матеріалів зі спеціальними каталітичними, оптичними, електропровідними властивостями, а також матеріалів для ортопедії і стоматології на основі складнооксидних cполук лужних та полівалентних металів різного хімічного і гранулометричного складу та будови.

Визначено основні закономірності одержання нових складнооксидних сполук одно- та полівалентних металів, встановлено взаємозв’язки між їх складом, будовою та функціональними властивостями, що закладають підґрунтя для  розробки новітніх матеріалів оптоелектронного та біомедичного застосування. Знайдено шляхи цілеспрямованого регулювання властивостей одержаних сполук для їх впровадження в наукоємні технології.

Вперше підібрані серії люмінофорів з високими квантовими виходами, розроблені оптичні покриття з покращеними оптоелектронними властивостями. Запропоновано шляхи впливу на біоактивність, антимікробні властивості та механічну стійкість біоактивних кальцій фосфатів шляхом їх ціленаправленого легування мікроелементами та розробки гібридних композитів на їх основі.

Синтезовані хімічномодифіковані кальцій фосфати апатитового та вітлокітового структурних типів можуть бути покладені в основу вітчизняних імплантатів-замінників кісткової тканини, в першу чергу поліфункціональних, які б відповідали вимогам конкретної задачі та можливості використання при специфічних травмах, у тому числі з урахуванням потреб військової медицини.

Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років

СТРУТИНСЬКА Наталія: Web of Science 311/11, Scopus 369/12, Google Scholar 421/11

ТЕРЕБІЛЕНКО Катерина: Web of Science 239/113, Scopus 296/11, Google Scholar 382/11

Кількість публікацій: 6 колективних монографій (у т.ч. 4 у зарубіжних виданнях), 2 навчальних посібники, 115 статей в журналах, включених до категорії "А" (у т.ч. 80 – у зарубіжних виданнях) та 44 статті у журналах, включених до категорії "Б", 50 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно баз даних складає відповідно: Web of Science 550/13, Scopus 665/15, Google Scholar 803/17. Отримано патент на винахід України та 6 патентів на корисну модель.

Коментарі