Офіційний веб сайт

Освоєння нового вугільного родовища шляхом реалізації новітніх геомеханічних технологій

р10

Представлено Державним вищим навчальним закладом "Національний гірничий університет".

 

Автори: Барабаш М.В., Воронін С.А., Пілюгин В.І., Снігур В.Г., Мкртчян С.В., Солодянкін О.В., Гапєєв С.М., Вигодін М.О.

 

Метою роботи є оптимізація і подовження експлуатаційного циклу вугільної шахти шляхом розробки та впровадження геомеханічно адаптованих до гірничо-геологічних умов Західного Донбасу інноваційних технологій переходу високоамплітудних геологічних порушень, розкриття додаткових запасів вугілля, підготовки виробничих дільниць виробками підвищеної стійкості, їх відпрацювання струговими установками з одночасним впровадженням комплексу заходів для диверсифікації.

Авторами створено адекватні геомеханічні моделі деформування структурно порушеного породного масиву в процесі створення комплексу магістральних і підготовчих виробок вугільної шахти. Це дозволило обґрунтувати параметри безпечних, економічно і екологічно адаптованих конструкцій систем комбінованого кріплення та технологій, і вперше у світовій практиці зробило можливим ефективне розкриття, підготовку і відпрацювання вугільних пластів при наявності високоамплітудних геологічних порушень.

Актуалізовано програму диверсифікації діяльності шахти на стадії її закриття. Розкрито додатково 40 млн. т запасів вугілля, подовжено на 15 років життєвого циклу шахти. Фактичний економічний ефект склав близько 4 млрд. гривень.

 

Кількість публікацій: 24 монографії, 330 статей (47 - у міжнародних виданнях), 5 нормативних документів, 1 наукове відкриття. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 8 патентами України. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 6 (згідно з базою даних Scopus) h-індекс = 2 та 186 (згідно з базою даних Google Scholar), h-індекс = 16. За даною тематикою захищено 3 докторських та 10 кандидатських дисертацій.

Надіслати коментар

Коментарі

Залишити новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Для запобігання від спаму, щоб залишити коментар введіть будь ласка символи,які зображені нижче. Дякуємо за розуміня.