Ви є тут

Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями


Номер роботи - P 38 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Київським національним університетом технологій та дизайну.

Автори: Авраменко А.О., Березненко С.М., Власенко В.І., Ігнатьєва І.А., Колосніченко М.В., Кострицький В.В., Попов В.П., Прокопова Є.А., Слізков А.М., Супрун Н.П. 

Робота об’єднує результати багаторічних досліджень колективу авторів, направлених на розвиток теоретичних основ створення та випуску функціональних волокнистих матеріалів з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями, що призначені для виробів оздоровчо-лікувального, захисного і технічного призначення. Дуже важливими в соціально-економічному плані є розробки вітчизняних видів спеціального захисного одягу: для пожежників, для працівників атомних електростанцій, для шахтарів (виробництво організоване Концерном «УкрПожСервіс», одяг експлуатується на об’єкті «Укриття» (ЧАЕС)).

Впроваджені в промислових масштабах волокнисті трикотажні матеріали медичного призначення із прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями: санітарно-гігієнічного, хірургічного (шовні матеріали, імплантати); кардіохірургічного; фіксуючого та протезно-реабілітаційного призначення. Вперше в Україні розроблено технологічний одяг для підприємств високих, особливо чистих технологій (хіміко-фармацевтичні, точної механіки, цінних паперів і документів зі спеціальними засобами захисту, виробництва електронного обладнання тощо). Особливу увагу заслуговує розробка та випуск одягу і аксесуарів для школярів, дітей-інвалідів та дітей з фізичними вадами.

Загальний об’єм виробництва текстильних матеріалів за розробленими інноваційними технологіями тільки за період 1994 – 2013 рр. складає 2,41 млрд. пог. м на суму 1,95 млрд. грн., з загальним економічним ефектом 124 млн. грн. 

На другому етапі розгляду роботи  до складу авторського колективу включено Авраменко А.О, Слізков А.М.

Кількість публікацій: 547, в т.ч. 17 монографій, 5 підручників, 25 навчальних посібників, «Енциклопедія швейного виробництва»,  тлумачний словник з матеріалознавства та текстильних виробництв, 498 статей. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 538 (згідно з базою даних Scopus). Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 108 авторськими свідоцтвами і патентами, 35 впроваджено у промислове виробництво. За темою роботи захищено 11 докторських і 34 кандидатських дисертацій.

 

Громадське обговорення роботи відбулося на засіданні вченої ради  Хмельницького національного університету  18  вересня 2014 року о 12.30 годині за адресою: м. Хмельницький, вул. Інститутська,11,  зал засідань (3 корпус, 2 поверх). Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.