Ви є тут

Створення триступеневої ракети-носія "Зеніт-3SL" за програмою "Морський старт"


Номер роботи - P 38 НАГОРОДЖЕНА

Р38

Автори:

Войт С. М., Гусєв В.В.,  Дегтярьов О.В., Денісов В.І.,      

Капінус А.Д., Кузнєцов Е.І., Потапов Ю.Ф., Ткаченко В.Д., 

Туров В.О., Шрамов Е.С.

 

Представлена Державним підприємством  ?Конструкторське бюро ?Південне? імені М.К.Янгеля.

 

Создание трехступенчатой ракеты-носителя

"Зенит-3SL" по программе "Морской старт"

Авторы: Войт С.Н., Гусев В.В., Дегтярев А.В., Денисов В.И., Капинус А.Д., Кузнецов Э.И.,  Потапов Ю.Ф., Ткаченко В.Д.,  Туров В.А., Шрамов Е.С.

Creation of the three-stage Zenith-3SL LV within the Sea Launch program

Authors: Voyt S., Gusev V., Degtyarev A., Denisov V., Kapinus A., Kuznetsov E.,

Potapov Y.,  Tkachenko V., Turov V., Shramov Y.

 

 

Створення триступеневої  ракети-носія «Зеніт-3SL» за програмою „Морський старт” є  унікальним досягненням науки і техніки і  прикладом ефективного міжнародного співробітництва аерокосмічних компаній "Воеіng" (США), Державного підприємства „Конструкторське бюро "Південне" (Україна), Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод" (Україна), Ракетно-космічної корпорації "Енергія" (Росія) і суднобудівної компанії "Кvаеrner" (Норвегія).

Вперше у світовій практиці триступінчаста ракета-носій "Зеніт-3SL" в 1999 році стартувала з плавучої платформи  в районі екватора і вивела на перехідну до геостаціонарної орбіти корисний вантаж вагою близько 4,5 тонн. З 1999 р. до 2008 р. ракетою-носієм "Зеніт-3SL" було виведено на геостаціонарну орбіту 24 космічних апаратів вагою до 6 т.

Ракета-носій "Зеніт-3SL" забезпечує рекордну для свого класу ракет-носіїв масу корисного вантажу, що виводиться на орбіту, можливість пуску по будь-якому азимуту, автоматичну передстартову підготовку, при якій немає потреби перебування обслуговуючого персоналу на стартовій платформі,  можливість старту ракети-носія із платформи, що коливається на хвилях океану. Використання ракети "Зеніт-3SL" дає значний економічний ефект.