Ви є тут

Створення та виробництво вітчизняних лікарських засобів нейротропної і імунотропної дії


Номер роботи - P 1 НАГОРОДЖЕНА

Представлено Фізико-хімічним інститутом імені О.В.Богатського НАН України.

АвториГоловенко М.Я., д.б.н., Павловський В.І., д.х.н., Карасьова Т.Л., д.б.н., Нікітін Є.В., д.м.н., Єгорова А.В., д.х.н., Редер А.С., к.х.н., Стельмах І.Б., к.х.н., Позігун Д.В., к.х.н.

Авторами обґрунтовано наукові підходи та проведено фундаментальні хімічні, біологічні і фармакологічні дослідження щодо створення та впровадження в широку медичну практику оригінальних вітчизняних лікарських засобів з нейротропними (феназепам, гідазепам, левана) та імуннотропними (аміксин) властивостями, які відповідають національним та міжнародним стандартам та уперше зареєстровані на основі повного комплекту документів щодо їх якості, безпеки та ефективності

Запатентовано та введено в обіг препарати під власного назвою, право на виробництво, реалізацію та застосування яких захищено законодавством України. Державно-приватне партнерство між НАН України та ТДВ "ІНТЕРХІМ" дозволило організувати промислове виробництво субстанцій та готових лікарських засобів відповідно Європейським стандартам належної виробничої практики (GМР). Феназепам, гідазепам, аміксин включені до Державного формуляру лікарських засобів.

Препарати використовуються в широкій медичній практиці та як штатний засіб медичної допомоги для силових структур. Виробництво повного циклу препаратів всередині країни дозволило зробити оригінальні лікарські засоби доступнішими, як для громадян, так і для державних лікувальних установ, що здійснюють закупівлі за бюджетні кошти.

Субстанції та готові лікарські засоби зареєстровано за межами України та експортуються в Росію, Казахстан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Киргизію, Молдову, Туркменістан, Узбекистан та Швейцарію.

Кількість публікацій: 13 монографій, 310 статей, загальна кількість посилань на публікації авторів складає 1310 (згідно баз даних Scopus), h-індекc = 19. Отримано 9 патентів України на винахід. За даною тематикою захищено 9 докторських та 38 кандидатських дисертації.

Громадське обговорення роботи відбулося  31 серпня  2017 року о 10.00 на засіданні Вченої ради Національного фармацевтичного університету МОЗ України  за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 4.

Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету.