Ви є тут

Розроблення та впровадження технологій продовження термінів служби керованих засобів ураження іноземної розробки та виробництва


Номер роботи - P 39 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р39

Розроблення та впровадження технологій продовження термінів служби керованих засобів ураження іноземної розробки та виробництва

Любарець А.А., Мамонтов В.К.,

Чорний Г.П., Смаль С.М.,

Салюта В.Г., Лапенко В.М.,

Грек В.Г., Тенюх І.Й.,

Ткаченко В.І.

 

Державне підприємство "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

На даний час Збройні сили України озброєні керованими засобами ураження (керованими ракетами, коригованими бомбами, далі - ракетами), які у переважній більшості розроблені і виготовлені в Росії. Більшість із них вичерпала свої гарантійні і призначені терміни служби, в результаті чого стала небоєздатною. Подовження терміну служби вказаних ракет потребує науково-технічного обґрунтування. Задача значно ускладнюється дефіцитом інформаційно-технічного забезпечення щодо цих ракет, який склався в Україні внаслідок того, що їх основні розробники і виробники знаходяться за межами України. Авторам роботи вдалося розробити та впровадити ефективні наукоємні технології, які дозволяють визначити і спрогнозувати технічний стан ракет і на цій основі відібрати зразки ракет з наявним залишковим ресурсом боєздатності, відповідно подовживши раніше встановлені для них терміни служби, призначивши заходи з підтримки їх експлуатації на період подовження.

В результаті вирішена важлива проблема державного значення - відновлення боєздатності ракет іноземної розробки та виробництва.

Впровадження розроблених технологій дозволило поставити на бойове чергування кілька типів керованого озброєння Повітряних і Військово-Морських сил збройних сил України: авіаційні ракети Р-73, кориговані авіаційні бомби КАБ-500Кр і КАБ-1500Л-Пр, зенітні ракети 9М-33М комплексу "Оса-М" і 9М38М1 комплексу "Бук-М1", протикорабельні крилаті ракети 3М-51 комплексів "Рубіж" і "Терміт". Це дозволило, зокрема, ВМС ЗС України успішно провести бойове патрулювання кораблів у Середземному морі в рамках антитерористичної операції "Активні зусилля", а також провести після шестирічної перерви ракетні стрільби протикорабельними крилатими ракетами "Терміт" в рамках командно-штабних навчань "Артерія-2007".

Умовний економічний ефект від впровадження результатів роботи складає біля 3,5 млрд. грн. У разі виконання робіт російською стороною витрати України були б збільшені в середньому у 3-5 разів.