Ви є тут

Розробка, впровадження і серійне виробництво базових моделей та сімейств автомобілів підвищеної прохідності в інтересах народного господарства та оборони України


Номер роботи - P 43 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунута робота

Р43

Розробка, впровадження і серійне виробництво базових моделей та сімейств автомобілів підвищеної прохідності в інтересах народного господарства та оборони України

 

Буличев В.Ю., Гез Г.В,

Заславський Ю.Г., Кирчатий В.І.,

Корсун М.Б., Кузнецов В.К.,

Подригало М.А., Сазонов С.В.,

Ухналь В.І.

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Робота присвячена розробці і створенню базових моделей та сімейств автомобілів підвищеної прохідності 6-го класу, які відповідають сучасним світовим вимогам, їх серійному виробництву та ефективному використанню в т.ч. і в Збройних силах України.

Вона поєднує розроблення теоретичних засад та їх реалізацію у вигляді конструкцій вузлів, агрегатів цих автомобілей, а також сучасних технологічних процесів їх виготовлення, які інтегрально дозволили створити дві базові моделі та сімейство автомобілів підвищеної прохідності, що освоєні у виробництві, виготовляються і поставляються користувачам в Україні та за кордоном.

Розроблена основа довгострокового використання та забезпечення підвищених вимог до експлуатаційних характеристик вантажівок, яка  використана практично в розробці базових моделей, дані рекомендації з розподілу тормозних сил між осями автомобіля, розроблено методику оцінки управління трьохосним автомобілем, запропоновано теоретичну базу оцінки стійкості автомобіля при заносах, створено бортову інформаційно-діагностичну систему двигуна та основних агрегатів автомобіля, вдосконалено його паливну систему.

Базові автомобілі КрАЗ065032 і КрАЗ-6322 у порівнянні із закордонними аналогами мають більш високі тягово-швидкісні властивості, високу прохідність, дозволяють проходити брід без попередньої підготовки, мають високу стійкість курсу, можливість експлуатації в кліматичних зонах з температурою від -60 до +55 °С, а також в умовах високогір’я (до 4650 м), високу надійність роботи в умовах запиленості,  менш жорсткі вимоги до кваліфікації персоналу та меншу трудоємкість і складність обслуговування та ремонтних робот.

Створення, впровадження в серійне виробництво базових моделей і сімейств автомобілів підвищеної прохідності дозволило забезпечити економіку України і Збройні Сили сучасними високоефективними, економічними та надійними автомобілями.

Підприємство "Краз" експортує автомобілі більш ніж у 50 країн світу. Середньорічний економічний ефект складає понад 715 млн. грн.