Ви є тут

Розробка технології та організація виробництва сцинтиляційних детекторів з низьким рівнем післясвічення для рентгенівської доглядової апаратури


Номер роботи - M 0

М79

Автори: АндросовЄ.О., КолесніковО.В., КошельВ.І., ТаранюкВ.І.

 

Представлена Інститутом сцинтиляційних матеріалів НАН України.

Разработка технологии и организация производства сцинтиляционных детекторов с низким уровнем послеосвещения для рентгеновской смотровой аппаратури

Авторы: Андросов Е.А., Колесников А.В., Кошель В.И., Таранюк В.

 

 

Author:

 

 

Кількість публікацій:19 наукових публікацій (8 виробничих рекомендацій та технологічних інструкцій, 5 статей, 6 тез доповідей), 2 патенти.

 

Роботу присвячено вирішенню однієї з актуальних задач сцинтиляційного матеріалознавства — створенню сучасного масового виробництва сцинтиляційних детекторів з низьким рівнем післясвічення для рентгенівської доглядової апаратури.

За результатами досліджень створено технологію отримання кристалів для виробництва детекторів, при цьому вирішено як фізичні (знижено рівень післясвічення кристалів), так і технічні (розроблена технологія та вдосконалено ростове устаткування) проблеми . Створено нову технологію автоматизованої розрізки, що дозволило вирішити проблему погіршення функціональних властивостей детекторів внаслідок механічної обробки виробів.

Важливість розроблених високопродуктивних методик контролю якості дрібнокристалічних злитків та готових виробів підкреслює масовий характер виробництва. Розроблені методи дозволяють проводити контроль всіх вироблених детекторів в обсязі до 500 тис. на рік.

Поєднання всіх технічних та технологічних розробок в єдиний виробничий комплекс та постійний контроль за функціонуванням виробництва за допомогою впровадженої системи керування якістю дозволяє забезпечити ефективність виробництва на високому рівні.