Ви є тут

Розробка технології та організація масового виробництва голографічних елементів для захисту товарів та документів від підробки


Номер роботи - P 64

 

Автори:

Анохов С.П., Бейлін Г.В., Бурикін М.М., Івановський А.А., Погань І.Й.,

Сидоренко Ю.Г., Сябер В.І., Твердохліб І.В., Тимошенко А.М.

 

Представлена Міжнародним центром "Інститут прикладної оптики" НАН України.

 

Створено установку запису оптичних 2D/3D голограм, розроблено спосіб одержання ахроматичних голографічних зображень, модернізовано схему запису райдужних голограм для отримання кінетичних зображень на глибині.

Розроблено математичну модель та реалізовано програмне забезпечення для синтезу цифрових дифракційних структур, які записуються методом електроно-променевої літографії, оптимізовано процес запису майстер-голограм.

Досліджено матеріали для тиражування голографічних елементів, розроблено неголографічні методи формування зображень захисних елементів.

Впроваджено технології нумерації та маркування голографічних елементів, розроблено новий метод отримання деметалізованих голографічних елементів з надвисокою роздільною здатністю, пристрій автоматичної ідентифікації голограм, метод маркування голографічних захисних елементів спектральним кодом для ідентифікації за допомогою портативного пристрою, технологію виготовлення голографічних кліше для пам’ятних монет.

Впровадження голографічного захисту українських товарів та документів  забезпечило значне зменшення тіньового сектора економіки, збільшення надходження до бюджету акцизних зборів і податків (більше ніж на 7 млрд. грн.), зменшення кількості недоброякісних товарів, продуктів і напоїв, дієві засоби контролю за кількістю вироблених товарів, підтримку національного виробника наукоємної і високотехнологічної продукції.

Результати роботи відображено  в 33 патентах України, європатенті, патенті ЕПО, 12 свідоцтвах на авторські твори.