Ви є тут

Розробка, побудова та впровадження в експлуатацію літака Ан-148-100


Номер роботи - P 13 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

 

Автори:

Василевський Є. Т., Іньков В. Д., Іщук В.П., Кудрявцев В.О., Подгребельний М.С., Потапенко П.В, Проценко Г.Б., Сидоров А.С., Федоров С.І., Філічев О.В.

 Представлена Державним підприємством "АНТОНОВ"

 Розроблено конструкцію, створено та впроваджено в експлуатацію регіональний пасажирський літак АН-148-100 з високими експлуатаційними показниками.

Виконано науково-технічні та дослідницькі роботи із забезпечення аеродинамічного удосконалення планера літака, досягнення високих льотно-технічних характеристик, міцності конструкції, впровадження останніх досягнень світового авіабудування в типову конструкцію літака, його агрегатів і систем, забезпечення високого рівня безпеки при проведенні льотних випробувань та в експлуатації, впровадження сучасного досконалого обладнання, успішного проведенню сертифікації літака, впровадження у серійне виробництво конструкції.

 Показано, що пасажирський літак-високоплан Ан-148-100 з аеродинамічною компоновкою, яка дозволяє здійснювати крейсерський політ з максимальною швидкістю 870км/год (М=0,8) та з рівнем комфорту для пасажирів, що не поступається магістральним пасажирським літакам В-737 і А-320, забезпечує можливість експлуатації на аеродромах зі слабопідготовленими та ґрунтовими злітно-посадковими смугами, в складних кліматичних умовах при низьких і високих температурах зовнішнього повітря та в умовах високих широт.

Виконані роботи дозволили перейти до створення унікального сімейства цивільних пасажирських літаків на рівні кращих світових досягнень, що сприяє утвердженню авторитету України як однієї з провідних авіабудівних держав.

Економічний ефект від розробки, серійного виробництва і впровадження в експлуатацію літака Ан-148-100  складає понад  2 млрд. доларів США.

Кількіть публікацій: 29 статей. За темою роботи захищено докторську та 15 кандидатських дисертацій.

Громадське обговорення роботи відбулося 10 вересня 2013 року  на засіданні науково-технічної ради Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського "ХАІ".