Ви є тут

Комплекс науково-дослідних та технологічних робіт з регулювання ядерної та радіаційної безпеки у відповідності з міжнародними стандартами та впровадження їх у практичну діяльність на АЕС України


Номер роботи - P 2 ПОДАНА

Назва роботи та авторський колектив

 

Ким висунуто роботу

Р2

Комплекс науково-дослідних та технологічних робіт з регулювання ядерної та радіаційної безпеки у відповідності з міжнародними стандартами та впровадження їх у практичну діяльність на АЕС України

 

Васильченко В.М., Носовський А В.,

Харченко В.С., Ястребенецький М.О.,

Бронніков В.К., Кім В.В.,

Фрідман М.А., Дубковський В.О.,

Ожигов Л.С.

 

Державне підприємство "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки"

 

Головним результатом роботи стало науково-методичне забезпечення процесу реалізації державної політики у сфері регулювання ядерної та радіаційної безпеки й охорони навколишнього природного середовища при використанні ядерної енергії.

Комплекс робіт охоплює теоретичні, нормативно-технічні, методичні й технологічні розробки, які спрямовані на забезпечення безпеки при проектуванні, будівництві, експлуатації та знятті з експлуатації енергоблоків атомних електричних станцій на сучасному світовому рівні. З використанням розроблених методологій, математичних моделей та методів проведення оцінки безпеки ядерних установок створено та реалізовано програми модернізації енергоблоків атомних станцій з метою підвищення рівня їх безпеки, надійності та ефективності.

Результати виконаних науково-дослідних робіт та технологічних розробок впроваджено у практичну діяльність на енергоблоках Запорізької, Хмельницької та Рівненської АЕС, а також на приладобудівних підприємствах України при розробці та створенні вітчизняних засобів контролю й управління для ядерної галузі. Впровадження результатів роботи сприяло підвищенню рівня безпеки атомних станцій, збільшенню виробітку електричної енергії за рахунок зниження кількості порушень у роботі енергоблоків та зростання коефіцієнту використання встановленої потужності. Річний економічний ефект склав понад 650 млн. грн.

Основні результати роботи опубліковані у 27 монографіях і навчальних посібниках та більш ніж 290 наукових статтях. Високий рівень проведених досліджень підтверджено їх обговоренням і схваленням на 56 міжнародних конференціях.