Ви є тут

Комплекс методів та заходів забезпечення безпечної експлуатації та ефективності АЕС України


Номер роботи - P 28 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

 

Автори:

Білей Д.В., Бронніков В.К., Громов Г.В., Комаров Ю.О., Колиханов В.М., Мазуренко А.С., Носовський А.В., Скалозубов В.І., Шавлаков О.В., Щербін В.М.

 

Представлена Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАН України.

В роботі вирішено важливу науково-технічну проблему з розробки і впровадження методів та засобів підвищення безпеки та ефективності експлуатації АЕС.

У напрямку підвищення безпеки розроблено: програма підвищення рівня безпеки і забезпечення радіаційного захисту; науково-технічні основи і методичне забезпечення щодо управління позапроектними аваріями; метод оперативної діагностики термоакустичної нестійкості у реакторних установках; методи та засоби кваліфікації теплотехнічного обладнання енергоблоків АЕС.

У напрямку підвищення ефективності виробництва проведена  оптимізація критичних шляхів планових ремонтів енергоблоків АЕС; оптимізація планування технічного обслуговування та випробувань обладнання систем, важливих для безпеки; оптимізація контролю металу трубопроводів та обладнання в період ремонтних кампаній;

Розроблено і впроваджено низку нормативних (Державні і галузеві нормативні документи) та експлуатаційних (стандарти підприємства, регламенти експлуатації, технічні рішення) документів.

Сумарний розрахунковий максимального очікуваний середньорічний економічний ефект складе 527 млн. грн.

Кількість публікацій: 139 , в т.ч. 9 монографій, 130  статей.

Громадське обговорення робти відбулося 12 вересня 2013 року на засіданні вченої ради Інституту технічної теплофізики НАН України.