Ви є тут

Інтелектуальна система електропостачання для розподілених джерел енергогенерації


Номер роботи - M 25 ПОДАНА

Представлено Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

Автори:
1. ДАНИЛЬЧЕНКО Дмитро Олексійович – кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри передачі електричної енергії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
2. ФЕДОРЧУК Станіслав Олегович – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри електричних станцій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
3. ІВАХНОВ Андрій Віталійович – асистент кафедри електричних станцій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
4. КУЛАПІН Олександр Валентинович – асистент кафедри електричних станцій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Автори дослідили перспективи створення інтелектуальної системи електропостачання, що базується на розподілених джерелах енергогенерації. Досліджено  можливість використання активних споживачів об’єднаних в єдину віртуальну електричну станцію з відновлювальними енергогенеруючими потужностями та системами накопичування електричної енергії для вирішення цієї задачі.

Вперше розроблено модель віртуальної електричної станції, як основи для інтелектуальної системи електропостачання громади, розроблено алгоритм для її керування, а також визначено типи, параметри та границі енерговузлів, як альтернативного способу підтримки балансу. Отримав подальший розвиток метод розрахунку вартості електричної енергії для систем накопичення електричної енергії, а також математична модель просьюмера. Удосконалено моделі електричних станцій на основі відновлюваних джерел енергії, метод усереднення графіків електричних навантажень для побутових споживачів.

 Розроблені математичні моделі та методи оптимізації дозволять впровадити   запропоновану систему у відповідності до всіх технічних вимог максимально економічно. Її реалізація дозволить збільшити частку ВДЕ та підвищити енергонезалежність України, без задіяння додаткових традиційних, шкідливих для екології, високоманеврових потужностей.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

Д.ДАНИЛЬЧЕНКО: Web of Science – 32/3, Scopus – 379/14, Google Scholar – 463/14.

С.ФЕДОРЧУК: Web of Science – 2/1, Scopus – 47/3, Google Scholar – 81/5.

А.ІВАХНОВ: Web of Science – 2/1, Scopus – 29/2, Google Scholar – 59/4.

А.КУЛАПІН: Web of Science – 0/0, Scopus – 10/2, Google Scholar – 26/3.

Кількість публікацій: 8 колективних монографій (у т.ч. 5 – у зарубіжних виданнях), 19 статей в журналах, включених до категорії «А» та 18 статей у журналах, включених до категорії «Б», 8 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за роботою, згідно з базами даних складає відповідно: Web of Science 25/2, Scopus 188/8, Google Scholar 258/8. Отримано патент України на корисну модель.

Коментарі