Ви є тут

Цикл праць з пропедевтики природничих знань учнів 5 – 6-х класів.


Номер роботи - M 0

М39

Автор: Васютіна Т.М.

 

Представлений Національним педагогічним університетом імені  М.П. Драгоманова.

Цикл научно-методических работ из пропедевтики естественных знаний учеников 5 – 6-х классов

Автор: Васютина Т.Н.

 

Scientific methodical course of the works. "The Problems of Studing the Natural Science in the 5th and the 6th forms"

Author: Vasiutina T.

 

Кількість публікацій: 54 наукові роботи (18 посібників, 21 стаття в т.ч. 15 одноосібних).

 

 В циклі праць автором проведено дослідження проблеми пропедевтики природничих знань учнів основної школи. Визначено та обґрунтовано умови, що сприяють ефективнішому формуванню пропедевтичних природничих знань, а саме: використання робочого зошита на друкованій основі (практикуму), як додаткового до підручника засобу навчання та впровадження методичних порад для вчителів щодо організації навчального процесу із його застосуванням.

Для реалізації вказаних умов створено відповідний навчально-методичний комплект,  який є основним у циклі   праць з пропедевтики природничих знань учнів 5 – 6-х класів. Зміст практикумів та методичних посібників розроблено згідно програми сучасного курсу "Природознавство", передбаченого для вивчення у 5 – 6-му класах. Матеріал практикумів представлений різнорівневими завданнями, створеними з врахуванням вікових особливостей учнів, рівня їх навчальних досягнень та чотирьох послідовних рівнів засвоєння, які відбивають розвиток досвіду школярів у процесі вивчення природознавства.

Методичні посібники спрямовані допомогти вчителю краще організувати навчальний процес і більш повно реалізувати мету однойменного курсу. Зміст посібників складають орієнтовні плани-конспекти уроків, завдання для тематичної атестації, розробки екскурсій, додатки, складені відповідно до нової програми.

Матеріал, вміщений у цих виданнях, можна застосовувати на уроках природознавства.