Ви є тут

Цикл праць "Тритерпенові і фенольні сполуки Melilotoides cretacea (M. Bieb.) Sojak"


Номер роботи - M 0

М98

Автор: Палій А.Є.

 

Представлений Нікітським ботанічним садом – Національним Науковим центром.

Тритерпеновые и фенольные соединения Melilotoides cretacea (M. Bieb.) Sojak

Автор: Палий А.Е.

 

Triterpene and phenol compounds of Melilotoides cretacea (M. Bieb.) Sojak

Author: Paliy A.

 

Кількість публікацій:12 наукових публікацій (6 статей, 6 тез доповідей).

 

Роботу присвячено дослідженню біологічно активних речовин Melilotoides cretacea (M. Bieb.) Sojak. Встановлено, що у всіх частинах рослини присутні тритерпенові глікозиди. Максимальна кількість тритерпенів M. cretacea накопичується в коренях у період цвітіння. Виявлено 19 речовин тритерпенової природи, серед яких ідентифіковано олеанолову кислоту. У стеблах і листках виявлено фенольні кислоти і рутин, а в квітках – флавоноїди. Із семи присутніх у рослині флавоноїдів ідентифіковано п'ять: кверцетин, кверцетін-3-O-глюкозид, кверцетін-7-O-глюкозид, кверцетін-3-O-глюкозіл-рамнозид (рутин), кверцетин-3-O-глюкозіл-глюкозид.

Виявлено, що тритерпеноїди M. cretacea мають різні види біологічної активності: антибактеріальнау активність відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій і рістінгібуючу (негативно впливає на проростання насіньня і ріст коренів проростків тест-об'єктів).

Показано, що M. cretacea можна вважати перспективним джерелом кверцетину та його глікозидів і тритерпенів з високою біологічною активністю.