Ви є тут

Цикл наукових праць "Мультихвильові дослідження галактик та активних ядер галактик на основі близьких та далеких оглядів неба"


Номер роботи - M 73 НАГОРОДЖЕНА

Автор: Мельник О.В., к.ф.-м.н.

Представлений Київським національним університетом імені Тараса Шевченка

Цикл наукових праць складається з 34 наукових статей та 18 тез доповідей.

Вперше запропоновано методи виділення груп галактик та ізольованих галактик з використанням мозаїки Вороного першого порядку та вищих порядків. Методи застосовано до вибірки галактик Місцевого надскупчення та вибірки галактик з променевими швидкостями до 10 000 км/с. Складено два каталоги ізольованих галактик, які являють собою єдине на даний час джерело систематичних спостережних даних про Близький Всесвіт. Показано, що галактики у різному оточенні та різної активності мають однакові темпи зореутворення та підтверджено існування однакової границі зореутворення для всіх типів галактик. Вперше опубліковано дані глибокого мультихвильового огляду XMM-LSS та здійснено дослідження оточення активних ядер галактик цього огляду. Використовуючи фотометричні дані у різних діапазонах хвиль розраховано фотометричні червоні зміщення для 5142 рентгенівських джерел огляду ХММ-LSS. Серед цих об'єктів було знайдено три перспективних кандидата у гравітаційно-лінзові системи.

Кількість публікацій: 34 статті (24 - опубліковано у журналах з ненульовим імпакт-фактором), 18 тез доповідей, загальна кількість посилань на публікації автора складає 41 (згідно баз даних SCOPUS), h-індекс = 4.